19 şefle ilgili anket: Yüzde 60 Nusret'i doğru bulmadı.. - Mismedya

Sıradaki içerik:

Çikolata severler. Vazgeçemeyenler hangisini seviyor?

e
sv

19 şefle ilgili anket: Yüzde 60 Nusret’i doğru bulmadı..

avatar

mismedya

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

anket: Yüzde 60 Nusret'i doğru bulmadı..

Areda Survey, araştırma şirketi: Kültür ve turizm Bakanlığı’nın 19 şefle ilgili anket te: Nusret tercihini doğru bulmayanların oranı açıkladı.

Areda Survey, araştırma şirketi Kültür ve turizm Bakanlığı’nın Türkiye’yi yurt haricinde temsil etmek üzere belirlediği 19 şefle ilgili anket yaptı. Iştirakçilerin yüzde 60.9’u, listede Nusret Gökçe’nin yer almasını doğru bulmadığını söyledi.

Areda Survey, araştırma şirketi

 1. Yüzde 60 Nusret’i doğru bulmadı..

  anket: Yüzde 60 Nusret'i doğru bulmadı..

Araştırma şirketi Areda Survey, Türkiye’nin tanıtımına katkı sunması için Kültür ve turizm Bakanlığı tarafınca belirlenen 19 şefle ilgili bir anketi.

2486 kişinin katıldığı ocak ayı Sosyometre araştırmasına katılanların yüzde 51.6’sı 19 Türk şefinin Türkiye’yi temsil edeceğine inanıyor ancak yüzde 60.9 Nusret Gökçe tercihini doğru bulmuyor.

Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) aktardığına nazaran 2-4 Nisan tarihleri arasında meydana getirilen araştırma, kantatif araştırma şekillerinden CAWI ile gerçekleşti. Ocak ayı Sosyometre araştırmasına katılan yurttaşların yüzde 50.2’si kadınlardan oluştu.

Anket e en çok 35-44 yaş aralığındaki yurttaşların yer aldığı araştırmada eğitim durumunu lisans olarak tanımlayanların oranı yüzde 18.7 oldu.

Araştırmada yer alan “Kültür ve turizm Bakanlığı, yurtdışında Türkiye’yi tanıtmaları için kültür ve gezim elçisi olarak seçtiği 19 Türk şefinin Türkiye’yi yeterince temsil edeceğine inanıyor musunuz?” sorusuna iştirakçilerin yüzde 51.6’sı evet derken, aynı soruya yüzde 48.4 ile hayır cevabı verildi.

Kültür Bakanlığı’nın kültür elçisi ilan etmiş olduğu 19 şefi tek tek katılımcılara soran Areda Survey, maksimum burun kıvırılmayan ismi de ortaya çıkarmış oldu.

Araştırmaya gore, listedeki şefler arasında en burun kıvırılmayan isim yüzde 22.7 ile Arda Türkmen olurken, bu adı yüzde 21.1 ile Somer Sivrioğlu, yüzde 10.6 ile Nusret Gökçe takip etti.öteki şeflerin aldığı beğeni oranları ise şöyle:

Aylin Yazıcıoğlu yüzde 10, Refika Birgül yüzde 9.5, Vedat Başaran yüzde 8.2, Mehmet Gürs yüzde 3.1, Ömür Akkor yüzde 3.0, Musa Dağdeviren yüzde 1.6, Şemsa Denizsel yüzde 1.5, Fatih Tutak yüzde 1.5, Ali Güngörmüş yüzde 1.4, Maksut Aşkar yüzde 1.3, Kemal Demirasal yüzde 1.1, Serkan Güzelçoban yüzde 1.1, Civan Er yüzde 0.9, doğa Çitçi yüzde 0.5, Osman Sezener yüzde 0.4, İsmet Saz yüzde 0.3

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli