Akıma Katılmak İsteyen Çocuk Göz Merceğinden Oldu

Ankara’da TikTok‘ta gördüğü akıma katılmak isteyen 5 yaşındaki çocuk, soda şişesinin patlaması sonucu göz merceğinden oldu. Gaslıne 20 dikiş atılan çocuk, 3 gün içinde 2 farklı ameliyata girdi.


Sosyal medya, vakit zaman büyüyen akımlar sebebiyle insanoğluın hayatının riske girmesine bile niçin olabiliyor.
Bugüne dek akımlara katılan biroldukça insanoğlunun ciddi şekilde yaralandığını görsek de bu konum hiç durmayacak benzer biçimde duruyor. Sosyal medya akımlarının bu seferki hedefi, 5 yaşındaki bir çocuk oldu.

Akıma Katılmak

Ankara’da yaşayan 5 yaşındaki Çınar Ortakçı, 16 Temmuz günü TikTok’ta akım haline gelen ‘soda açma’ videosundan etkilenip annesine soda aldırdı.
Çınar, daha sonrasında sodayı videolardaki şeklinde kaşıkla vurarak açmayı denedi. Bu denemeler esnasında patlayan şişenin cam parçaları Çınar’ın gaslıne isabet etti.

2 ameliyata girdi, 20’den fazla dikiş atıldı

Hastaneye kaldırılan Çınar, burada 3 gün içinde 2 ayrı ameliyat geçirdi. TikTok videosundan etkilenerek akıma katılmaya çalışan 5 yaşındaki çocuğun sağ gözündeki mercek alındı ve 20’den fazla dikiş atıldı. Çınar, peşinden hastaneden taburcu edildi. Anne Melike Nur Ortakçı’nın söylediklarına göreyse doktorlar, Çınar’ın minimum 5 ameliyat daha olabileceğini söylediler.

Oğlu Çınar’ı devamlı takip ettiğini belirten anne, akım haline dönüşen videolarda yetişkinlerin sodayı bıçakla patlatıp açtıklarını, çocukların da bunu kaşıkla yaptıklarını belirtti. Kendi çocuğunun da kaşıkla soda açmayı çalıştığını söyleyen anne, olayın yalnızca 3 saniyelik olduğunu belirterek “Bana kimse kızmasın, çocuğu iyi mi görmedin” demesin dedi.

Akıma Katılmak İsteyen Çocuk Göz Merceğinden Oldu

Anne, açıklamalarına oğluyla ilgilenen, onunla çocuk olup süre geçiren bir anne olduğunu belirtti ve devletin bu mevzuya el atması icap ettiğini söyledi.
Çınar Ortakçı’nın babası Ramazan Ortakçı da anneyle benzer bir şekilde devletin bu biçim uygulamaların kapatılmasını ve sansür istediğini belirtti.

Baba Ramazan Ortakçı’nın açıklamasına bakılırsa doktorlar, şu anda Çınar’ın gözünün görmesi ile ilgili net bir şey söyleyemiyorlar. Şu anda gaslınde 20’den fazla dikişle duran Çınar’ın dikişleri, her şey yolunda gitti takdirde bundan 4 ay sonrasında alınacak denildi.

Next Post

Florida'nın New York Eyaletinden daha çok Onaylanmış COVID-19 Olgusu Var

Paz Tem 26 , 2020
Florida‘da kaydedilen COVID-19 vakalarının sayısı New York’u geçti ve Sunshine State’i ulustaki en ikinci ikinci koronavirüs vakasıyla terk ederek yalnızca California’yı takip etti. Johns Hopkins Üniversitesi araştırmacıları tarafından sürdürülen bir seyirciye göre, dün itibariyle Florida’da 414.000’den fazla kişiye COVID-19 teşhisi konuldu . Florida’nın numarası New York’ta kaydedilen 411.000 vakayı geçti. […]