Aşı bulundu aşısı ile ilgili ilk izahat

1

Aşı bulundu Rusya’nın aşısı ile ilgili ilk izahat
Rusya Devlet Başkanı

Aşı bulundu Rusya Devlet Başkanı Putin ‘in bugün yaptığı corona virüsü açıklamasından sonra
Dünya sağlık Örgütü devreye girdi…

Putin, Rusya’nın geliştirdiği aşının tescillendiğini deklare ettiktan dakikalar sonra Dünya sağlık Örgütü, “Rus yetkililerle yakın temas halindeyiz” mesajını verdi.

Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren Dünya sıhhat Örgütü, Rus yetkililerin açıklamaları ile ilgili izahat yaptı.

DSÖ Sözcüsü Tarık Jasareviç, “Rus sıhhat yetkilileriyle Covid-19 aşısının tescil alma süreciyle ilgili yakın temastayız” açıklamasını yaptı.

Cenevre’de açıklamalarda bulunan Jasareviç, “Rus sıhhat yetkilileriyle yakın temastayız ve DSÖ’nün aşının değerlendirilmesiyle ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Yine söylemek gerekir ki aşının bir dizi incelemeden ve testten geçerek güvenliğinin kanıtlanması ve tesirinin ortaya konması gerekir” dedi.

RUS AŞISININ ADI ‘SPUTNİK V’ OLDU

Aşının adının “Sputnik V” olacağı ifade edilirken, açıklamada “1957’de Sovyetler Birliği tarafından ilk yapay uydunun başarılı bir şekilde fırlatılması tüm dünyada uzay araştırmalarını harekete geçirdi. Bu atıfla sayesinde aşıya Sputnik V adı verildi” denildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin koronavirüs aşısı ile ilgili çok eleştiri açıklamalarda bulundu
Vladimir Putin, Moskova Gamaleya Enstitüsü tarafından yapılan ve 2 aydan kısa devam eden insan denemelerinin ardından dünyanın ilk koronavirüs aşısına sağlık bakanlığının tasdik verdiğini ve tescillendiğini duyurdu.

Bu onaylama güvenlik ve etkinlik testleri devam ederken dahi toplu aşılamanın önünü açıyor.
Putin kısa sürede elde edilen aşının toplu üretimine geçileceğini de duyurdu.
Putin ayrıca kızının da aşılandığını açıkladı.

One thought on “Aşı bulundu aşısı ile ilgili ilk izahat

Next Post

SAN SEBASTIAN CHEESECAKE TARİFİ

Per Ağu 13 , 2020
san sebastian Kısa zamanda popüler bir tatlı haline dönüşen tarifi, artık derhal hemen her kafenin menüsünde yerini aldı. Azca malzemeyle hazırlanan san sebastian cheesecake’in kıvamını tutturmak çok önemli. Bu tarif yardımıyla dışarıda bir dilimine 24 TL ödemeden evde 6 kişilik hazırlayabilirsiniz. Son zamanların popüler tatlısı olan San Sabastian tarifi; warm […]
%d blogcu bunu beğendi: