Aşısı açıklaması Rusya’dan geldi.

Aşısı açıklaması Rusya’dan geldi.

Aşısı açıklaması Geçen haftalarda Covid-19 aşısına tescil vererek bütün dünyada tartışma yaratan Rusya’dan aşı yeni bir açıklama geldi…

Aşısı açıklaması
aşı

Rus yetkililer, bu hafta Rusya’da aşısı açıklamas büyük ölçekli bir kontrol sürecinin başlamış olacağını açıklayarak,
Yıl sonuna kadar ayda 1.5 milyon ile 2 milyon doz üretebileceğiz” dedi.

Rus haber ajansı RIA, endüstri ve ticaret Bakanı Denis Manturov’un Covid-19 aşısıyla ilgili açıklamalarını son dakika gelişmesi ibaresiyle uluslararası kamuoyuna duyurdu.

Aşısı açıklaması

Manturov, geçen haftalarda corona virüsü aşısı olarak tescillenen Sputnik-V isimli aşının üretim süreciyle ilgili konuştu.
Rus Bakan, başşehir Moskova’daki Gamaleya Enstitüsü’nde gelecek hafta geniş kapsamlı denemelerin başlayacağı aşının bu yılın sonuna kadar ayda 1.5 milyon ile 2 milyon doz olarak üretilebileceğini söyledi.

Manturov, “Aşının üretimi kademeli olarak aylık 6 milyon doza kadar çıkacak” dedi.

Next Post

Sergen Yalçın Beşiktaş'ın Paok maçı 11'i iyi mi olacak!

Paz Ağu 23 , 2020
Sergen Yalçın Beşiktaş Paok maçı 11’i iyi mi olacak! Sergen Yalçın‘dan kritik karar… Sergen Yalçın Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi 2’inci ön eleme turunda PAOK ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Trtspor’un haberine nazaran teknik direktör Sergen Yalçın’ın, zorlu mücadelede sahaya süreceği 11’i büyük ölçüde belirlediği öğrenildi. Beşiktaş‘ta gözler, PAOK maçına çevrildi. Tehlikeli […]