Batuhan Piatti kimdir? Batuhan Piatti hakkında merak edilenler…

Batuhan Piatti 2 Mayıs 1975 tarihinde doğdu. Yazmış olduğu yemek kitabı ve düzenlendiği yemek programları ile tanınan yarı İtalyan, yarı Türk kökenlidir. İşte Piatti Zeynioğlu kimdir sorusunun yanıtı ve hakkında merak edilenler…

Batuhan Piatti 2 Mayıs 1975 tarihinde doğdu. Yazmış olduğu yemek kitabı ve düzenlendiği yemek programları ile

Hayatının bir kısmını İtalya’da bir kısmını ise Türkiye’de geçiren Piatti henüz 4-5 yaşlarında başladı. İşte Batuhan Piatti hakkında merak edilenler…

BATUHAN PİATTİ KİMDİR?

Chefs Arena yarışmasında konsept gereği restoranın patronu olan Piatti, yıllar önce Show TV’de yayınlanan ilk MasterChef yarışmasındaki sert tavırlarıyla ünlenmişti.

Zeynioğlu 1975 dünyaya gelmiştir. İsimlerinden de anlaşaılacağı üzere yarı Türk yarı İtalyan kökenlidir. Babası Türk olan Piatti Zeynioğlu, ilk adını Türkçe, ikinci adını ise İtalyan olan annesi dolayısıyla almıştır.


Daha önceden yazmış olduğu yemek kitabı ve düzenlendiği yemek programları ile, hazırladığı lezzetli yemekler, yaptığı yorumlar ile tanınan Donatella Piatti’nin oğlu olan Batuhan Piatti Zeynioğlu, annesi gibi başarılı bir şeftir.


Batuhan Piatti Zeynioğlu, yarı İtalyan olan chef floransa Kentinde Turizm ve Gastronomi eğitimi gördü. Aynı zamanda annesinden eğitim gören Piatti, 4-5 yaşlarından annesi ile yemek yapmaya başlayarak yemeklere merak salmıştır.

İlk kariyerine Milano’daki Four Seasons otelinde başlayan Piatti İtalya’nın Capri Adası’nda, Kanarya Adaları’nda Las Palmas’ta ve Venezüella’da bir süre çalışmış.

Uzun bir süre yurt dışında kalan hatta 16 yaşından 29 yaşına kadar İtalya’da yaşamını sürdürmüş olan Piatti, daha sonra Türkiye’ye dönmüş ve evlenip çocuk sahibi olunca Türkiye’de yaşama kararı almıştır.

Piatti kimdir? hakkında merak edilen ler …

Batuhan Piatti 2 Mayıs 1975 tarihinde doğdu. Yazmış olduğu yemek kitabı ve düzenlendiği yemek programları ile tanınan yarı İtalyan, yarı Türk kökenlidir. İşte Piatti Zeynioğlu kimdir sorusunun yanıtı ve hakkında merak edilenler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

WhatsApp ın bilmediğiniz 5 kullanışlı bimediğiniz özelliği var.

Per Tem 23 , 2020
WhatsApp ın Bunlar bir tek sizi daha üretken yapmakla kalmaz, aynı zamanda WhatsApp’ı kullanma şeklinizi de değiştirir. Bundan dolayı, yaşamınızı biraz daha basit hale getirmek için aşağıda birkaçını listeledik. WhatsApp (HT Tech) facebook WhatsApp bugünlerde akıllı telefonların çoğunda bulacaksınız bir uygulama. Bunun sebebi, şirketin yıllar süresince gmeşhurk olarak bildirişim kurmak […]
error: Content is protected !!