Dünya sıhhat Örgütü (DSÖ) korkutucu açıklama…

Dünya sıhhat Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge’den korkutucu açıklama…
Kulge, Ekim ve Kasım aylarında Avrupa’da gmeşhurk corona virüsü (Covid-19) ölümlerinde artış görmeyi beklediğini açıkladı.

Dünya sıhhat Örgütü (DSÖ) Avrupa’da corona virüsü kaynaklı ölüm sayısının kısmen sabit kalmasına rağmen vakalarda artış raporlanırken, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge, endişelere yol açacak açıklamalarda bulundu.
Kluge, açıklamasında şunları söyledi:

“AŞI, PANDEMİNİN SONU OLMAYACAK”

Ekim ve Kasım aylarının sert geçeceğini belirten Kluge, bu dönemde corona virüsüne bağlı daha fazla ölüm görebileceğimizi açıkladı. Kluge açıklamasında, aşı ile ilgili olarak ise şunları söylemiş oldu:

devamlı aşının pandeminin sonu olacağını duyuyorum.
Tabii ki olmayacak. Aşının tüm nüfus gruplarına yardımcı olup olmayacağını bile bilmiyoruz.
Şimdi bir gruba değil diğerine yardımcı olacağına dair bazı işaretler alıyoruz.
Ve sonrasında farklı aşılar sipariş etmek zorunda kalırsak, tam bir lojistik karabasan.”

Kluge, pandeminin sonunun gelmesi için toplum olarak pandemi ile nasıl yaşayacağımızı öğrenmemiz gerektiğinin altını çizdi.

Dünya sıhhat Örgütü
Dünya sıhhat Örgütü
SON HAFTALARDA KESKİN BİR ARTIŞ VAR

Avrupa’daki vaka sayıları son haftalarda keskin bir artış gösterdi, özellikle İspanya ve Fransa’da. Sadece Cuma günü 55 ülkeden 51 binden fazla yeni corona virüsü vakası raporlandı.
Bunun da Nisan’daki zirveden daha çok olduğu ifade edildi.

Bu arada, günlük ölümlerin sayısı, Covid-19 ile bağlantılı olarak günde ortalama 400-500 ölümle Haziran başından bu yana ortalama aynı seviyede kaldı. (DHA)

“GERÇEKÇİ BİR HEDEF DEĞİL”

toplumsal medya hesabından corona virüsü aşısıyla ilgili izahat meydana getiren Prof. Dr. Özlü ise şu açıklamaları yaptı:

Çiçek, çocuk felci, kızamık benzer biçimde tam ya da büyük oranda denetim sağlayan pozitif yönde aşılama örnekleri var.
Ancak bunun için aşının çok etkili, örneğin, aşılanan popülasyonun yüzde 90-100’ünü koruması gerekiyor.
Hem de güvenli, yani ciddi yan etkilerinin olmaması ve virüsün tehdit ettiği her insanın, her ülkenin aşıya ulaşabilmesi için ucuz olması da gerekiyor. ”

Salgını yüzde 100 durdurabilecek bir aşının 6 ayda bulunmasının mümkün olmadığını belirten Özlü, aşılamayla salgını durdurabilmenin kısa zamanda başarılabilecek gerçekçi bir hedef olarak görünmediğini vurguladı.(SÖZCÜ)

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/corona-virusu-asisinda-aci-gercek-ortaya-cikti-2024e-kadar-yok-6036642/

Next Post

Yaz şarkısı Cardi B ve Megan Thee Stallion'un WAP'ler.

Sal Eyl 15 , 2020
Yaz şarkısı Cardi B ve Megan Thee Stallion’un WAP’lerinin viral işaret dilinin performansı, gerçek şarkı kadar kirli. Cardi B ve Megan Thee Stallion’un tartışmalı yaz şarkısı nın işaret dili performansı WAP, şarkı kadar grafik görünüyor.WAP, kısaca Wet Ass P__ y, bu yaz düştüğünde çizelgeleri ve interneti fırtınaya soktu, Cardi B […]