Elon Musk beyinleri mi hekleyecek işte yanıtı?

Elon Musk beyinleri çip takıp hekleyecek mi? internet üzerinden insan beynine yerleştirilecek bir çip den bahsetti insanlarla bilgisayarlar içinde doğrudan bağlantı kuracağını hedeflediğini açıkladı.

elon Musk

Elon Musk Spacex ve Tesla şeklinde sirketlerin aranlarında çığır açan şirketlerin de başındaki isim San Francisco’daki Kaliforniya daki Bilim Akademisi’nde yaptığı sunum projeyi hayata geçirmek süre alabileceğini gelecek yıl sonucunda bir insan beynine yerleştirilebileceğini söylemiş oldu.
Elon asıl zorlayıcı prosedür lüzumlu izinlerin alınması olacağını söylemiş oldu .

2016 yılında kurduğu Neuralink adlı şirketin amacı çok yüksek bant genişliğine sahip beyin-makine arayüzleri geliştirmek dedi.

Fakat teknoloji dünyası Musk’ın geleneksel olarak daha büyük bir planlaların olduğunu düşünüyordu.
Musk sık sık yapay zeka alanındaki baş döndürücü gelişmelerin gelecekte insan neslini tehlikeye atabilecek olasılığının olabilecekyinde bulunuyordu.

Elon Musk Salı akşamı web ortamında yaptığı sunumda sinirsel rahatsızlıkları çözebileceklerini ve sonra bu cihazların “beynine korunalabir olmasını ve geliştirilebileceğini, böylece geleceğe daha hazırlıklı olunabileceği”nide vurguladı.

Elon Musk

Elon beyinleri mi hekleyecek

İşadamı olan Elon Musk bunun da büyük ihtimalle kablosuz ufak çipler vasıtasıyla insan beyni ile suni zekanın birleşmesiyle mümkün olacağını belirtmiş oldu.

”Çip takmanın maliyetinin yüksek olup olmayacağı sorusu üzerine Musk bunun için büyük bir altyapı gerekmeyeceğini belirterek şu sözleri kurdu:

rElon beyinleri hekleyecek
“Superinsan zekasına sahip olunca çekeceğiniz krediyi ödeyebileceğini sanıyorum.”
Musk Forbes’un dünyanın en varlıklı insanoğluı listesinde 40’ıncı sırada bulunuyor. PayPal, Tesla, SpaceX ve The Boring Company benzer biçimde şirketlerin kurulması ve büyümesinde rol oynadı.

Next Post

Karides Salatası için Kremalı Avokado Sos

Per Eyl 3 , 2020
Karides Salatası için ve Malzemeler6 porsiyon Karides Salatası için ( 455 g ), soyulmuş ve hazırlanmış2 yemek kaşığı sıvı yağtuz , yeterinceKarabiber , yetecek kadar2 çay kaşığı kuru kekik1 büyük doğranmış marul1 su bardağı çeri domates( 300 g )1 Dolmalık biber , doğranmış AVOKADO SOSU 1 limon suyu( 160 mL […]