Ercüment Ovalı sessizliğini bozdu Dünya’da yüz binlerce bireyin.

Ercüment Ovalı Dünya’da yüz binlerce bireyin ölümüne yol açan yeni tip koronavirüs ile ilgili Türkiye’de aşı çalışmaları yürüten kişilerden birisi olan Prof. Dr. Ercüment , tüm toplumsal medya hesaplarını kapatarak sessizliğe bürünmüştü.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı sessizliğini bozdu...

Ercüment Ovalı ilk olarak 23 Nisan’da koronavirüs aşısının hazır olacağını açıklamıştı. 23 Nisan’da sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, ”Son 1 aydır gece gündüz çalışarak 6 proje 4 ürün ve 3 makale çıkaran kahramanlarıma teşekkür ediyorum. Canım ülkem artık Covid-19 a karşı aşı geliştirebilen az sayıdaki ülkeler içinde” açıklamasına yer vermişti.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı sessizliğini bozdu: 2 milyon doz aşı ürettik

Ovalı’nın bu çıkışı sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın tepkisini çekmişti. Yaşanılan bu gelişmelerin peşinden bir süre sosyal medyada da gündem olan, 15 Haziran’da toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili dostlar.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı sessizliğini bozdu: 2 milyon doz aşı ürettik Toplumsal medyayı yalnız sizleri bilgilendirmek için kullanıyorum. Bir sonraki gelişmeye kadar tweet’imi bu gece tekrar kapatacağım. Görüşmek üzere. Saygılarımla” ifadelerini kullanmıştı.

Ovalı bu açıklamalarının peşinden günler sonra sessizliğini İhlas Haber Ajansı’na (İHA) bozduku. İHA muhabirinin telefonla ulaştığı Prof. Dr, “2 milyon doz aşı ürettik. Testler devam ediyor.

Prof. Dr. sessizliğini bozdu: 2 milyon doz aşı ürettik

Türkiye’de meydana getirilen hayvan testleri başarı ile tamamlandı. Son basamak havyan testleri için Amerika’dan 22 Haziran’da gözlem hayvanları gelecekti sadece bir gecikme oldu.

10 Ağustos’ta deney hayvanları gelecek. Genetiği değiştirilmiş koronavirüs ile enfekte olabilen fareler gelecek. 1 ay üzerlerinde testler yapacağız. Ekim sonu gibi insan üzerindeki çalışmalara başlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Aşı için Şubat ayı hedefini yineleyen, Şubat ayı nihayetinde aşı çalışmalarını tamamlayacaklarını söylemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Covid-19 aşısında kritik eşik: Bugün Moderna başladı!!!

Sal Tem 28 , 2020
Moderna Inc, Covid-19 aşı talibinı, ABD hükümetinin desteklediği son aşama aşı denemelerinde hastalığa yakalanmamış 30,000 erişkin üzerinde test edecek. şirket, aşı için Acil Kullanım İzni ve Avrupa İlaç Ajansından şartlı onaylama için besin ve İlaç Dairesi’ne (FDA) bugün daha sonrasında başvuracağını söylemiş oldu.Meydana getirilen açıklamada, “196 COVID-19 vakası, 65 yaş […]
error: Content is protected !!