Makarna tariflerine bir ilavemiz var? Bu lezzete bayılacaksınız.

Makarna tariflerine bir ilavemiz var? Bu lezzete bayılacaksınız. Merhaba arkadaşlar makarnayı herkes sever  bende sizlerden biriyim. her zamanki yaptığımızın dışında makarnaya yeni bir lezzet aradım.

Makarna tariflerine bir ilavemiz var? Bu lezzete bayılacaksınız.

Bugüne kadar makarnaları neredeyse klasikleşmiş yani kremalı domates soslu evlerimizdede salcalı veya yoğurtlu makarnaların dışında farklı bir lzzet tat ararken bulduğum lezzeti siz okurlarla paylaşmak istedim.

Malzemeler sizlere sıradanmış gibi gelebilir “bu ne şimdi zaten bunu biz yapıyoruz” dediğini duyuyorum haaa:) inanki çok lezzetli oluyor.

Malzemelerim önceki yaptığım yemekten fazla kalan kemiksiz derisiz 2 parça tavuk but vardı yine az bir mantarım kaldırmıştı (yaklaşık 6-8 adet) ve yine 1 paket

Penne makarna nın yarısı (200-250 gr) kalmıştı. tabi siz bunu nu diğer makarna çeşitleri ile deneyebilirsiniz 

Önce tavuk butlarını penne makarna uzunlukta doğradım tencereye zeytinyağı ve ayçiçek yağı yaklaşık yarım çay bardağı koyup soteledim suyunu çektikten sonra yine mantarlarında yani (4 veya 6 ya bölerek) tencereme ilave ettim. 

Bu lezzete bayılacaksınız.

Yine mantar suyunu salıp çekmeye yakın penne makarna mı ilave ederek kavurmaya devam ettım.

Makarnanın rengi değişene kadar kavurdum bu noktada biraz tuz ileve ettim ve sıcak su takviyesini yaptım.  

ilave ettiğim sıcak su tenceredeki ürünlerin üzerini geçmeyecek kadar su koydum. 

Bu lezzete bayılacaksınız.

İşte şimdi tuz karabiber kekik  ve pul biber ilave ederek karıştırıp kaynaması için kapağını kattım.  yaklaşık 8 ila 10 dk lezzetine lezzet katması için onu kendi haline bıraktım sonra tencerede makarna mı harmanlayarak suyunu tamamen çekene kadar  kısık ateşte pişirmeye devam ettim. 

Ben makarna mı daha çok suyunu çektirmeden birazcık sulu bıraktım.

Siz makarnanızı  sevdiğin tarzda suyunu çektirebilir veya birazcık sulu bırakarak suçluymuş gibi pişirebilirsiniz.

Afiyet olsun 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Castella kek pamuk benzer biçimde yumuşacık bir kek tarifi.

Cts Oca 2 , 2021
Castella kek hakikaten harika kabaran, pamuk benzer biçimde yumuşacık bir kek tarifi. Bazilari bu keke Japon cheesecake desede aslen bu kekin adı castella kek ve cheesecake ile arasında hem malzeme olarak, hem de lezzet olarak farklılıklar var.  Siz artık castella kek mi dersiniz yoksa Japon cheesecake tarifi mi dersiniz bilemem. […]
error: Content is protected !!