Microsoft TikTok için hedefini ÇOKK büyüttü süreç nasıl lacal….

Microsoft TikTok için hedef büyüttü..

Microsoft TikTok için hedefini ÇOKK büyüttü süreç nasıl lacal....
Microsoft’a TikTok

Microsoft, TikTok mevzusunda, yalnız ABD operasyonunu değil, şirketin tüm hisselerini ve tüm dünyadaki operasyon haklarını satın almanın ardında.
Trump’ın TikTok’u ABD’dan banlamak ve 100 milyon zengin ABD ergeni ile ABD’nin etkili olduğu varlıklı Avrupa ülkelerindeki ergenleri uygulamadan koparma tehdidi ByteDance’ı korkutmuş olabilir mi?

Microsoft’a TikTok’un ABD operasyonunu satmaya ikna olan ByteDance’ın şimdi tüm TikTok’u Microsoft’a devretme seçeneğini de mevzuştuğu söyleniyor.

Bu şekilde bir durumda TikTok’un tüm denetimünü eline alacak olan Microsoft’un, uygulamayı ByteDance’dan tamamen kopartarak ABD’ye taşıması bekleniyor. Ancak Microsfot’un öngörüsüne göre, TikTok uygulamasını ByteDance üzerinden Microsot merkezine taşımak ve Çinle tüm bağlantılarını kesmek, 1 sene kadar vakit alacak.

Hatta bazı uzmanlara bakılırsa, 800 milyon kullanıcıya haiz olan ve Çin’de kurulu komplike bir toplumsal medya uygulamasını ABD’ye taşımanın 8 yıl zaman alması da olası görünüyor. Dolayısıyla Microsoft’un 1 senelik tahminini çok iyimser buluyorlar.

Öte yandan Çin hükumeti bu alışveriş mevzusunda ağır sözler söylüyor. Çinli yetkililer, ABD’nin ByteDance yöneticilerini tehdit ederek uygulamayı “çalmış olduğunı” açık açık medya önünde haykırdılar. ABD’yi hırsızlıkla kabahatlayan Çin, ABD’nin bir korsan şeklinde bu dev toplumsal medya şirketine “çöktüğünü” iddia ediyor.

Bu satışın gerçekleşmesi halinde ise ABD’ye misilleme yapacaklarını vurguluyorlar.

Böyle bir durumda Çin’in, Çin’de kurulu ABD fabrikalarına, şirketlerine farklı bahanelerle el koyacağı ve üç kuruş paraya Çinli şirketlere satın aldırılacağı düşünülüyor.

Microsoft TikTok için hedefini ÇOKK büyüttü süreç nasıl lacal....

Ne dersiniz, 3. Dünya Savaşı, sabah akşam dans etmeden duramayan 800 milyon ergene kimin mal satacağı kavgasından çıkabilir mi? Çünkü çıkacak gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ekmek kadayıfı nasıl olurmuş işte reçete işte tarifi.

Cum Eki 9 , 2020
Ekmek kadayıfı nasıl olurmuş işte reçete işte tarifi Şerbetli tatlı lardan bugün ekmek kadayıfı bukadar çok sevilen ekme kadayıfı yapmasıda kolay olan şerbetli tatlı Peki ekmek kadayıfı nasıl yapılır işte leziz ekmek kadayıf tarifi ve yapımı buyurun hai kolay gelsin Kek için mlzemeler 3 ad yumurta 1 su bardağı şeker […]
error: Content is protected !!