Nokia bombayı patlattı

Nokia bombayı patlattı

Finlandiyalı telekom ekipmanları üreticisi Nokia, herhangi bir ekipman değişikliğine gerek kalmadan 4G’yi 5G’ye yükselten bir yazılım geliştirdiğini açıkladı.
Nokia‘nın 4G olan cep telefonlarının, herhangi bir ekipman değişikliğine gerek kalmadan 5G sinyal alabilmelerini sağlayacak bir yazılım geliştirdi.

Nokia

Finlandiyalı firma, Huawei ve Ericsson ile girmiş olduğu 5G cenginde bu yazılımın, kullananların maliyetten tutum etmelerini sağladığı müddetçe, kendilerine yardımcı olacağını umuyor.

Nokia’dan yapılan açıklamada, bu yazılımın telekomünikasyon endüstrisini onlarca milyar euro’luk saha mühendisliği ve yine ziyaret maliyetinden kurtaracağı söylendi.

Nokia‘NIN , yıl sonuna kadar 3.1, 2021’de ise 5 milyonu aşacak olan 1 milyon baz istasyonu için yazılım güncellemesinin hazır bulunduğunu belirtti.

Nokia
,,,

Şirket, Nokia, mevcut radyo öğelerini yazılım aracılığıyla yükselterek, 4G spektrumunu 5G’ye dönüştürme sürecini kolaylaştırmaya yardımcı oluyor” açıklamasını yaptı.

Next Post

Mustafa Kemal Atatürk'lü ilan

Cum Tem 17 , 2020
Mustafa Kemal Atatürk’lü ilan Mehmet Efendi’nin 15 Temmuz’un yıl dönümünde yayınladığı duyuru toplumsal medyada gündem olurken büyük beğeni topladı.Kurukahveci Mehmet Efendi, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde yayınladığı ilanında, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir millet birbirine bağlı olduğu bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez” ifadelerine yer verdi. Gazeteci İsmail Saymaz […]