Risotto italyan mutfağının vazgeçilmezi? nasıl yapılır. - Mismedya

Sıradaki içerik:

Risotto italyan mutfağının vazgeçilmezi? nasıl yapılır.

e
sv

Risotto italyan mutfağının vazgeçilmezi? nasıl yapılır.

avatar

mismedya

 • e1

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Risotto italyan mutfağının vazgeçilmezi? nasıl yapılır hangi aşamadan geçer.

Risotto nasıl yapılır hangi aşamadan geçer ana yemek olarak en sevilen italyan yemeklerinden olmasına rağmen tüm dünya markası olan ve her chef değişik tariflerle  hazırlık yapıp sunsada. 

Basit ama lezzetli bir yemek olmakla birlikte çok çeşitli olarakta sunmakla birlikte hazırlık aşamaları da sırası ile yazacağım uygulaması aynen böyle dir. 

Risotto italyan mutfağının vazgeçilmezi? nasıl yapılır.

1 kg risotto pirinci 

2 ad kuru beyaz soğan (soğanı olabildiğince ince doğrayın) 

1 su bardağı zeytinyağı 

Yagı çelik tencereye koyun ve ocağın altını yakın soğanı ekleyin ve 1 tur karıştırın ve risotto pirinç ide ilave edin ve güzelce kavurun. 

Bu arada elinizin altında sebze suyu bulundurun. Sebzeler elinizde ne varsa kereviz sapı soğan havuç maydanoz sapı gibi. 

1 dal taze kekik atan en son alırsınız soğuma esnasında.

Risotto pirinçleri gözelce kavurduktan sonra üzerini geçmeyecek şekilde sebze suyu verin ve karıştırmaya devam edin suyunu çektikten sonra (gastronom) yanı Küvetlere pay ederek bölün ve soğumasını sağlamak için +4 olan dolaba soğumasını bekleyin. Eğer ki hemen türkedecekseniz işlemeye devam edebilirsiniz. 

Soğuttunuz risotto yu porsiyon olarak hazırlama şu şekildedir. Saplı tavaya 200gr kadar rizotto nuzdan alın ve üzerlerine gelecek kadar sebze suyunuzdan koyun ve sürekli karıştırarak devem edin 0 dan yapılan 17 dk sürer siz bir tadım kaşığı ile kontrol ederek su vermeye devam edin.

Dişe demeyecek kadar pişirin baglama aşamasında ocaktan alın ve tereyağı ve  rendelenmiş parmesan peyniri bir tutam atarak karıştırın tuzunu ayarlayıp servis tabağına koyup servis edebilirsiniz. Afiyet olsun 

Kaynak : https://g.co/kgs/fFAJKF
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli