“Rusya sağlık Bakanı Aşı Ekim ayına hazır olacak” dedi.

Rusya saglık bakanının Dünya genelinde birçok ülkede corona virüsü salgınını bitirmeye yönelik aşı çalışmaları devam ediyor. Rusya’da bu çalışmalarla ilgili sıcak bir gelişme yaşandı.

Rusya Sağlık Bakanı

Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko yaptığı açıklama

Sağlık Bakanının Mikhail Murashko yaptığı açıklamada, Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Enstitüsü tarafınca daha önce hayvanlar üzerinde tamamlanan testlerinin insanoğlu üzerinde de tamamlandığını ifade etti.

AŞI İLK ÖNCE tabip VE ÖĞRETMENLERE

Bakan Murashko, Ekim ayında aşının kullanıma hazır olacağını duyurdu.
Murashko, “Covid-19 aşısının klinik denemeleri tamamlandı. Aşının resmi prosedürlerinin tamamlanması için raporlama çalışmalarına devam ediliyor” diye konuştu.

İHA’nın aktardığına göre aşının uygulanması ile ilgili süreci de özetleyen Murashko, izinleri tamamlandıktan sonra önce doktorlar ve öğretmenlere uygulanacağını, bu kişilerin ghasret altında tutulacağını ifade etti.

Next Post

Aşı da Klinik çalışmasında gelişme! Başarılı oldu…

Pts Ağu 3 , 2020
Aşı‘da Gelinen son dakika haberlerine gore; dünyada tüm dengeleri alt üst eden corona virüs (covid-19) salgınına karşı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.ABD’den gelen son dakika haberine bakılırsa aşı için umut ışığı belirdi. İşte detaylar. ABD’li ilaç şirketi Johnson&Johnson, potansiyel yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı sını insanoğlu üzerinde kontrol etmeye başladı. Clinical […]