Sağlık Sinirbilimci sağlık için Antrenmanlar Kısa Sürüyoruz? -
 

Sağlık Sinirbilimci sağlık için Antrenmanlar Kısa Sürüyoruz?

Birçok sağlık lı insan, o sırada kendilerini canlı hissetmelerini elde eden türden egzersizlere bağlı olarak yaşam dönemlerini hatırlar. Yoga sizin için lisede, tüm “gençlik” olayıyla beraber en yoğun heyecan esnasında ortaya çıkmış olabilir. Üniversitede bunalmış hissettiğinizde koşmak, listeyi temizleme olabilir. Ve belki de son birkaç aylık karantinada evde kuvvet antrenmanı sizin için çok önemliydi. Gerçek şu ki, hayatın evresi ne olursa olsun antrenmanlardan sıkılmak normaldir.

Bu nedenle, bir beyin uzmanına terlemek için tercih ettiğimiz yöntemlerin neden bizim meydana getirdiğimız kadar sık ​​gelişip değiştiğini ve yeniden yeniden terlemeye nasıl aşık olacağımızı sorduk.

Sağlık lı Sinirbilimci sağlık için Antrenmanlar Kısa  Sürüyoruz?

Hareket tercihlerimizin, aynı yiyecekleri çok fazla yedikten sonra yorulduğumuz veya sürem ortasında bir Netflix şovunu terk ettiğimizle aynı nedenle dalgalar halinde geldiğini söylüyor:

Bir Sinirbilimci sağlık için Antrenmanlar Kısa Sürüyoruz?

Beynimiz onlara alışmış veya alışmış hale geliyor ve yeni, daha coşku verici uyaranlara can atar. “huy, temelde bir aktiviteye, ödüle veya pekiştirmeye onu çok sık deneyimlemekten yorulmamız yada alışmamızdır. Sürpriz yok; orada yeni bilgi yok ”diyor.

İnsan beyni yeni bir tür egzersiz (örneğin, dans kardiyo) deneyimlediği de, bu koreografiyi daha iyi ve daha iyi yapmanıza yardımcı olmak için yeni nöropat yolları (beyindeki kanallar) yapmaya başlar.

Noggin’inizin asıl amacı, bir düğün resepsiyonunda babanız yerine Aleyna tilki gibi dans etmenizi sağlamaktır, sadece ritimle aşkınız gittikçe daha çok vakit ayırdıkça kendinizi bu ritimden düşerken bulabilirsiniz.

Neden? Bu nöropatyollar iyi yönetilmiştir (veya daha doğrusu iyi dans edilmiştir) ve bundan dolayı artık bilişsel olarak beyniniz için ilginç değildir.

Bazı yönlerden, terlemenin yeni yollarını aramaya olan devamlı özlemimiz bize hizmet eder. Araştırmalar, çok çeşitli egzersiz rutinlerinin (her hafta birden fazla egzersiz türü içerenler) zamanla daha rahat uygulanabileceğini gösteriyor. Fiziksel düzeyde de, dört tür egzersizi içeren rejimler (aerobik, kuvvet antrenmanı, esneme ve denge egzersizleri) sizi yaralanmalardan korunmak ve vücudunuzu istediği her şekilde çalıştırmak için ayarlar.

Öyleyse hakkaten: Bu can sorunsının bedeninizden ve zihninizden gelen bir bildiri oldugunu, spor şortunuzda geçirdiğiniz zamana biraz çeşitlilik katmanın süreı geldiğini düşünebilirsiniz.

Sağlık lı Bir Antrenman niçin Kısa Sürüyoruz?

Sağlık lı Sinirbilimci sağlık için Antrenmanlar Kısa  Sürüyoruz?

Spin seansınız esnasında kendinizi esnerken bulduğunuzda oyunda başka bir şey olduğunu söylüyor:

Muhtemelen beyninizi ve vücudunuzu eğlendirmek için net hedefler belirliyorsunuz. Yoga ve koşu gibi aktivitelerde yerleşik kilometre taşları vardır.

Yeni bir poz öğrenirsiniz; mili zamandan kısaltırsın. Dans yada paten gibi egzersizler çoğu zaman bu kadar net bir ilerleme göstermez ve bu bizi onlardan yorabilir. “Belirleyebileceğimiz bu mini hedefler ne olursa olsun ilginizi çekebilir.

Bir Sinirbilimci sağlık için Antrenmanlar Kısa Sürüyoruz?

Bence koşmanın hiç bu kadar kolay olmasının bir sebebi de bu, çünkü güçlendikçe ve daha çok şartlandıkça, daha uzağa koşabilir ve daha hızlı koşabilirsiniz ”diyor

Bundan dolayı, daha önce bahsedilen egzersiz türlerini işaretleyen egzersizler hakkında beyin fırtınası yapmayı organize ettiğinüzde, her birinin hem fizyolojik aynı zamanda zihinsel olarak size hizmet edeceğine dair net bir neden düşünmelisiniz.

“Motivasyonunuz hakkaten ufak, artan hedefler olmalıdır. Ek olarak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlamalı ”diyor. Örneğin, ‘Haftada en az iki defa mutluluk artırıcı etkilerini duymak istediğim için dans etmeyi öğreniyorum’ diye düşünebilirsiniz. Veya Pilatese başlayacağım çünkü Pilates geğirmesinin benim için ikinci tabiat olmasını isterim. “

Ayrıca, rekabetin son zamanlarda başarısız olan bir antrenmanı yine canlandırabileceğini de ekliyor. O kadar yüksek arayan bir koşucuysanız, (uzaktaki) bir yarışa kaydolun. Yüzücü İseniz, neden triatlon lara bakmıyorsunuz?

Ve bir yogi iseniz, çevrimiçi bir atölyeye kaydolarak yada asla ustalaşmayacağınızı düşünmediğiniz bir poz için çalışarak pratiğinin sınırlarının dışına çıkmayı düşünün.

Belirli antrenmanlara olan sevginiz dalgalar şeklinde alçalıp yükselebilir, sadece gelen ve giden birçok duyguda sörf yapmayı mutlaka öğrenebilirsiniz. Ve kalbinizi hızlandırmak için kilometrelerce koşmanız, duvarlara tırmansanız veya bir trampoline atlasanız da bu doğrudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Brokoli filizleri, en bayağı haliyle, kulağa benzedikleri gibidir:

Cts Ara 26 , 2020
Brokoli filizleri Sağlıklı beslenmeye ulaşınca, her zaman daha azca malum güçlü sebzeleri rejimlerimize dahil etmek için arayış içerisindeyiz. “Brokolinin bizim için iyi bir gıda olduğunu uzun süreden beri biliyoruz.“Vücudun antioksidan işlevine yardımcı olur; iltihabı azaltmamıza destek verir; detoksifikasyona destek verir.” Brokoli filizleri, en bayağı haliyle, kulağa benzedikleri gibidir: hepimizin bildiği […]
Brokoli
error: Content is protected !!