SAN SEBASTIAN CHEESECAKE TARİFİ EN KOLAY HALİ. -
 

SAN SEBASTIAN CHEESECAKE TARİFİ EN KOLAY HALİ.

SAN SEBASTIAN CHEESECAKE TARİFİ EN KOLAY HALİ.
SAN SEBASTIAN CHEESECAKE TARİFİ MALZEMELERİ

San sebastian kısa zamanda popüler bir tatlı haline dönüşen tarifi, artık derhal hemen her kafenin menüsünde yerini aldı. Azca malzemeyle hazırlanan san sebastian cheesecake’in kıvamını tutturmak çok önemli. Bu tarif yardımıyla dışarıda bir dilimine 24 TL ödemeden evde 6 kişilik hazırlayabilirsiniz.

Son zamanların popüler tatlısı olan San Sabastian tarifi; warm cheesecake, La Vina cheesecake ve bask burnt cheesecake isimleriyle de biliniyor. Azca malzemeyle hazırlansa da kıvamını tutturmak bir hayli zor olabiliyor. Ancak Sansebastian püf noktaları sayesinde tıpkı meşhur yerlerde yediğiniz Sansebastian cheesecake’i hazırlayacaksınız.

SAN SEBASTIAN CHEESECAKE TARİFİ MALZEMELERİ

4 yumurta
400 ml krema

SAN SEBASTIAN CHEESECAKE TARİFİ NASIL YAPILIR?

Derin bir kabın içinde şekeri ve krem peyniri mikser ile çırpın. Şekerin peynir içinde tamamen erimesini sağlayın.
Ortalama 5 dakika çırpma işleminden sonra karışıma bir yumurta ilave edin ve tekrar çırpın. Arkasından ikinci yumurtayı da ekleyip yumurtaları karışıma güzelce yedirin.


Sıra geldi kremayı kaba eklemeye… Kremayla beraber vanilyayı da ilave edebilirsiniz. Malzemeleri yine karıştırın.
En son unu ilave edin ve son çırpma işlemini gerçekleştirerek nefis bir kremayı hazır edin. Kelepçeli kek kalıbının içine geniş bir pişirme kağıdı koyun. Pişirme kağıdının kenarları kek kalıbının dışına hafifçe taşmalı.
Kabın içine hazırladığınız kek harcını aktarın. Önceden ısıtılmış 180 aşama fırında cheesecake’i ortalama 1 saat pişirin.
Sansebastian cheesecake piştikten sonrasında derhal fırından çıkarmayın. Fırını kapatın ve kapağını yarı açık hale getirip yarım saat kadar beklemeye alın. Hemen sonra cheesecake’i fırından çıkarıp oda sıcaklığında soğumaya bırakabilirsiniz.
Oda sıcaklığında soğuduktan sonra cheesecake’i bir gece de buzdolabında dinlendirin. Ertesi gün dilimleyerek servis yapabilirsiniz. Afiyetle yiyin.

SAN SEBASTIAN CHEESECAKE TARİFİ EN KOLAY HALİ.
SAN SEBASTİAN TARİFİ PÜF NOKTALARI NELERDİR?

Öncelikle cheesecake malzemelerinin oda sıcaklığında olmasına özen gösterin. Kullanacağınız labne peynirinin suyunu süzmeye dikkat edin. Cheescake’i pişirdikten sonrasında kapattığınız sıcak fırında, fırın kapağının ağzı açık bir halde otuz dakika beklemeye alın. cheesecake’i bir gece buzdolabında dinlendirmeden dilimlemeyin.

  • SAN SEBASTIAN TARİFİ PÜF NOKTALARI

San Sabastian normal cheesecake’e nazaran çok daha sıradan bir tarif bulunduğunu söylüyor san sebastian tarifinin. Çheesecake için 26 santimetre’lik kelepçeli kalıp kullanıyor. Ünlü şef tatlı yerken yumurta kokusu almamak için ilk aşamada şeker ve yumurtaların macun kıvamına gelene kadar güzel bir halde çırpılmasını öneriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Çekirge Tunceli’de Çağaboğan çekirgesi görüldü!

Per Ağu 13 , 2020
Çekirge Tunceli’de Çağab oğan’ çekirgesi görüldü! Çekirge Tunceli’de Çemişgezek ilçesinde etçil olmasıyla bilinen bilimsel adı ‘Saga Ephippigera’ olan ‘Çağaboğan’ çekirgenin türü görüldü. Çekirgeyi görüntüleyen Fatih Karakaya, “Yaklaştığımda dev bir çekirgenin bulunduğunu fark ettim. Büyüklükleri ve renkli yapılarıyla çok ilgi çekiyorlar” dedi. Çemişgezek ilçesine bağlı yüce kale köyünde yaşayan Fatih Karakaya, […]
Çekirge
error: Content is protected !!