Serenay Sarıkaya isyan etti..

Ünlü güldürmen Cem Yılmaz ile yaşadığı aşkla gündemde olan Serenay Sarıkaya, kendisi hakkında çıkan iddialar ve eleştirilerle ilgili sert bir açıklama yaptı. “İnsanın bu kadar da üstüne gelinmez ki!” diyen ünlü oyuncu, “İnsanların yaşamına iftiralar atmak, sınır, etik, ahlak bilmeden hücum etmek… Ben her iftiraya ‘Yok, öyle değil’ diyemem ki. Bu ne kadar yorucu ama özellikle sosyal medyada bir sesin, varlık belirtin yoksa sanki bütün varsayımlar gerçekmiş şeklinde bir de senelerce üzerine yapışıyor” şeklinde mevzuştu

Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya sessizliğini bozdu. Eleştirilere isyan eden Sarıkaya, ‘neden beni ilgilendirmeyen mevzuların da ana kahramanı olmak zorundayım’ sözleriyle tepki gösterdi.

Deniz Bulutsuz ve Ozan itimat’in ortak arkadaşı olan Serenay Sarıkaya şiddet vakalarına tepkisiz kalmıştı.

Uzun süre sessizliğini koruyan Sarıkaya, toplumsal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

Yahu bir insanın bu kadar da üstüne gelinmez ki! Sesi çıkmıyor diye bu kadar da ileri gidilmez ki artık! Üstelik sonu gelmiyor, bitmiyor, bitmiyor. Daha birini iyileştiremeden daha da serti aslına bakarsanız hazırda bekliyor. ‘Bu mesleği seçmenin bedellerinden’, ‘Olacak o denli ünlüsün’, ‘İsminin olduğu her şey çok okunuyor’, ‘Dikkat çekiyor’, ‘Sesimizi çıkartmayalım, büyümesin’ deniyor. Kabul etmiyorum!

Sınırı aşalı çok oldu! Ne basit oldu insanoğluın hayatına iftiralar atmak, sınır, etik, terbiye bilmeden istila etmek… Ben her iftiraya ‘Yok, öyle değil’ diyemem ki. Bu ne kadar yorucu ama özellikle toplumsal medyada bir sesin, varlık belirtin yoksa sanki tüm varsayımlar gerçekmiş gibi bir de senelerce üzerine yapışıyor. Bir süre sonra senin başkaları tarafından bilinen kimliğin haline geliyor tüm bu saçmalık.

Ben bunların hiçbiri değilim ki… Ben de bir insanım, benim de duygularım var. Sanatçı kişiliğim sebebiyle neden hep bir entrika olmak zorunda ismimin geçmiş olduğu her konuda? Neden beni ilgilendirmeyen mevzuların da ana kahramanı olmak zorundayım? Bunun usturuplu, ahlaklı bir yolu yok mu yahu? Halbuki her şeyim ortada, bir gizemim de yok ki. İşlerim ortada, duruşum ortada, ne yaşadığım belli, neye inanılmış olduğum belli, neyi temsil ettiğim belli, neyin peşinde durduğum belli.

Buna rağmen; seni olduğun şeklinde asla yansıtmayan varsayımların bir tezahürü olduğun yanılsamasına herkesin delilercesine inanma isteği neden? Bu çok eskide kalmadı mı artık? Güzel olanı değil de kötü olanı, yanlış olanı çoğaltmak mı güzele, iyiye taşıyacak bizi? Bu da şiddetin başka türlüsü değil mi?

Next Post

Eski sıhhat Bakanı Akdağ, Afyonkarahisar'da konferansa katıldı

Pts Tem 13 , 2020
Eski sağlık Bakanı ve AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, Afyonkarahisar sıhhat Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Öncesi ve Sonrasıyla 15 Temmuz Darbe Girişimi ve sağlık Sektörüne Yansımaları”… Al örgütlerin hepsinin bastırıldığını, bir anlamda fonksiyonsuz hale getirildiğini görüyoruz; sadece iki örgüt […]