Sokağa çıkma yasağı geri geliyor, iller belli oldu,

1

Sokağa çıkma yasağı geri geliyor, iller belli oldu, karantinaya uymayana hapis
Korona virüs vakalarında yaşanmış olan artış yeni önlemleri gündeme getirdi. Alınacak yeni önlemler ile vaka sayılarının kontrol altına alınamadığı bölgelere özel yasaklar uygulanacak. İl, ilçe, mahalle, köy bazında risk durumuna nazaran karantina yada sokağa çıkma yasakları duyuru edilebilecek. Karantinaya uymayana hapis cezası verilecek.

sokağa çıkma  yasağı geliyor
Bulaşıcı hastalıklardan birine yakalanmış yada bu hastalıklardan ölmüş kimsenin bulunmuş olduğu yerin karantina altına alınmasından sonra tedbirlere uymayan fert, 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Sokağa çıkma yasağı geri geliyor, iller belli oldu, karantinaya uymayana hapis

hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, son dönemlerde tedbir ve kurallara uyulmaması nedeniyle korona virüs salgınının yayılma hızının artması, yine yoğunluk yaşanmasıyla birlikte bölgesel yasaklar gündeme alındı.

Salgının seyrine bakılarak her kente özgü olarak risk durumuna gore il geneli, ilçe, mahalle, sokak karantinaları ve gerekli görülmesi durumunda sokağa çıkma yasağı getirilecek.

SOKAK KISITLAMALARI

Başta İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Konya, Malatya, Şanlıurfa, Mardin ve Batman olmak üzere hareketliliğin fazla olduğu, izolasyonun sağlanamadığı kentlerdeki ilçe, semt ve mahallelerde sokağa çıkma yasağı duyuru edilecek.

Zaruri gereksinimlar ve istisnai durumlar haricinde ilçeler içinde geçişler kapatılacak. Risk düzeyi yüksek il yada bölgelerde hafta sonları sokağa çıkma yasağı da gündeme gelebilecek.

‘BEACH’LER MERCEK ALTINDA

Kurallara uymayan beach mühürlenecek, tekneler ise bağlanacak, görevli kişilerle ilgili de adli işlem (2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası) başlatılacak.

KARANTİNAYA UYMAYANA HAPİS

COVID-19 testi pozitif çıkan ve evde karantina altında tedavisine karar verilenler için de sıkı önlemler geliyor. Karantina kurallarının ihlal edilmesi durumunda Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince para cezası kesilirken, ayrıca hastalık yaymak kabahatundan da

Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 195’inci maddesine gore 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası uygulanacak. Yasağa uymayan ve salgın hastalık yayanlara bu madde kapsamında adli işlemler yapılıyor. TCK’nın 195’inci maddesi şu hükmü getiriyor:

“Bulaşıcı hastalıklardan birine yakalanmış yada bu hastalıklardan ölmüş kimsenin bulunmuş olduğu yerin karantina altına alınmasından sonra tedbirlere uymayan fert, 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.”

One thought on “Sokağa çıkma yasağı geri geliyor, iller belli oldu,

Next Post

Bonfile nasıl pişirilir? Et nasıl mühürlenir,

Cts Ağu 8 , 2020
Bonfile nasıl pişirilir? Et nasıl mühürlenir, mantolama nasıl yapılır? Et neden fırına atılır Lezzetli bir et yemeği için etin kaynağı, hayvanın yaşı ve sağlık durumu gibi faktörler elbette çok önemli ancak sonucu asıl belirleyen şey hazırlama ve pişirme oluyor. Doğru hazırlıkla ve uygun pişirme yöntemlerini seçerek, en zor parçalara bile […]
mutfak
%d blogcu bunu beğendi: