Trüf mantarlı Risotto ile soralarınızı şenlendirin? - Mismedya

Sıradaki içerik:

Türk mutfağı bir Omleti yapmayı bilirseniz.

e
sv

Trüf mantarlı Risotto ile soralarınızı şenlendirin?

avatar

mismedya

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Trüf mantarlı Risotto mutfağınızı şenlendirin?

Trüf mantarlı Risotto ile soralarınızı şenlendirin?

Risotto nasıl yapılır hangi aşamadan geçer yemek olarak en sevilen italyan yemekleri. Olmasına rağmen tüm dünya markası olan ve her chef değişik tariflerle  hazırlık yapıp sun sada. 

Basit ama lezzetli bir yemek olmakla birlikte çok çeşitli olarakta sunmakla birlikte hazırlık aşamaları da sırası ile yazacağım uygulaması aynen böyle dir. 

Trüf mantarlı Risotto mutfağınızı şenlendirin?

1 kg risotto pirinci 

2 ad kuru beyaz soğan (soğanı olabildiğince ince doğrayın) 

1 su bardağı zeytinyağı 

Yagı çelik tencereye koyun ve ocağın altını yakın soğanı ekleyin ve 1 tur karıştırın ve risotto pirinç ide ilave edin ve güzelce kavurun. 

Bu arada elinizin altında sebze suyu bulundurun. Sebzeler elinizde ne varsa kereviz sapı soğan havuç maydanoz sapı gibi. 

Risotto pirinçleri gözelce kavurduktan sonra üzerini geçmeyecek şekilde sebze suyu verin ve karıştırmaya devam edin suyunu çektikten sonra (gastronom) yanı Küvetlere pay ederek bölün ve soğumasını sağlamak için +4 olan dolaba soğumasını bekleyin. Eğer ki hemen türkedecek seniz işlemeye devam edebilirsiniz. 

Soğuttunuz risotto yu porsiyon olarak hazırlama şu şekildedir.

Saplı tavaya 200gr kadar rizotto nuzdan alın ve üzerlerine gelecek kadar sebze suyunuzdan koyun ve sürekli karıştırarak devem edin 0 dan yapılan 17 dk sürer siz bir tadım kaşığı ile kontrol ederek su vermeye devam edin.

Trüf mantarlı Risotto Trüf yağı 1 tatlı kaşığı kadar koyun biraz kokusu keskin dir. (ama her derde devadır ) 

Trüf mantarların dan rende edilmiş parça olarak ilave edin. 

Dişe demeyecek kadar pişirin baglama aşamasında ocaktan alın ve tereyağı ve  rendelenmiş parmesan peyniri bir tutam atarak karıştırın tuzunu ayarlayıp servis tabağına koyup servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli