Tuzlu kurabiye severler?buraya tadını unutamayacaksınız. -
 

Tuzlu kurabiye severler?buraya tadını unutamayacaksınız.

Çay keyfinde tuzlu kurabiye severlere tadı damadınızda kalacak.

Tuzlu kurabiye severler buraya  tadını unutamayacaksınız.

Tereyağı 500 gr

Sıvı yag 190 gr

Toz şeker 20 gr

Üzüm irkesi 60 gr

Tuz 25 gr

Kabartma tozu 15 gr

Un 1,5 kg

Yumurta 2 ad (beyaz içine – sarı üzerine )

Üzeri için  tanen sizin zevkinize  bağlı azlığı çokluğu

Susam  

Çörek otu

Haşhaş

Tuzlu kurabiye Yapım aşaması:

Büyükçe karıştırabileceyiniz bir kaba hepsini birleştirerek el ile yavaş yavaş  yedirerek karştırın bayağı bir yoğun olacak yoğurdukça kıvama gelene kadar ovarak yoğurun.

Bu tarif özel olarak pastane için hazırlanmış olup reçeteyi azaltarak evinizde de yapabileceğiniz mükemmel bir tarif ağızda hemen dağılıp müthiş bir tat bırakıp yedikçe yiyesi geliyor insanı.

Evet katı bir hamur elde ettikten sonra dört parçaya bölüp açabılaceyiniz şekilde ve merdane yardımı ile açıp ufak kalıp kullanarak  şekiller verek  veya küçük parçalar keşip el becerinizide deneyerek şekil veerek de hazırlayabilirsiniz.

Tuzlu kurabiye severler buraya  tadını unutamayacaksınız.

Hazırladıklarınızı tepsiye dizdikten sınra üzerlerine ayırdığımız yumurta sarılarını sürüp üzerlerine susam çörek otu ve haşhaş taan dilediyiniz ce azar azar serpiştirip fırın derecesini ayarlayıp pişirin.

Bu tarif özel olarak pastane için hazırlanmış olup reçeteyi azaltarak evinizde de yapabileceğiniz mükemmel bir tarif ağızda hemen eriyen ve dağılıp müthiş bir tat bırakıp yedikçe yiyesi geliyor insanı.

Bu kurabiye bir başka tat bırakıyor siz okurlarımıza tavsiyemdir

Derece 190c  25 dk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sütlaç nasıl yapılır nasıl kıvam alır gelin birlikte başlayayım..

Paz Ara 13 , 2020
Sütlaç NASIL YAPILIR.? Akışkan kıvamlı sütlaç tarifi yapmaya ne dersiniz?Sütlaç yaparken bir türlü kıvamını tutturamıyorum, bu nedenle tarifimin içine nişasta ne kadar eklemek zorunda kalıyorum diye yakınıyorsanız birazdan vereceğimiz tarif sütlaç ına bayılacaksınız.Tadı damağınızda yer edecek sütlaç tarifini hazırlarken vermiş olduğumuz adımlara kesinlikle uymaya özen gösteri. Sütlaç nasıl yapılır nasıl […]
error: Content is protected !!