Twitter, TikTok’u Satın Almak İçin Görüşmelere Başladı

Twitter, TikTok’u Satın Almak İçin Görüşmelere Başladı

The Wall Street Journal’da gösterilen bir habere gore Twitter, ByteDance’ten TikTok’un ABD hisselerini satın almak için harekete geçti. TikTok’a Microsoft’un da ilgi gösterdiği biliniyordu.

Twitter
Anasayfa toplumsal Medya Twitter, TikTok’u Satın Almak İçin Görüşmelere Başladı
Twitter, TikTok’u Satın Almak İçin Görüşmelere Başladı

Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok, geçmişte acayip meydan okumalarla gündeme geliyordu. Bugün ise platform ile ABD Hükümeti içinde yaşananlar haberlere konu oluyor. Bilindiği üzere şirketin ABD operasyonları ciddi baskı altında.

Son olarak ABD’li şirketlerle iş yapması yasaklanan ve bu konudaki yürütme emrine karşılık resmi bir açıklama yayınlayan TikTok, ABD’deki oranını bir Amerikan şirketine satma fikrine de açık olduklarını ifade etmişti.

Twitter, TikTok’u alabilir

Donald Trump yönetimi, TikTok’u ABD’li kullananların verilerini Çin Hükümeti’ne vermekle ve ulusal güvenliğe tehdit oluşturmakla suçlamıştı. TikTok ise bu iddialara sert bir şekilde karşı çıkmış ve alınan sonucun dayanağı olmadığını ifade etmişti.

The Wall Street Journal’da yayınlanan bir habere nazaran Twitter, ByteDance’ten TikTok’un ABD hisselerini satın almak için harekete geçti. TikTok’a Microsoft’un da ilgi gösterdiği biliniyordu.

Çin merkezli toplumsal medya platformu TikTok, geçmişte garip meydan okumalarla gündeme geliyordu. Bugün ise platform ile ABD Hükümeti içinde yaşananlar haberlere mevzu oluyor. Bilindiği üzere şirketin ABD operasyonları ciddi baskı altında.

Son olarak ABD’li şirketlerle iş yapması yasaklanan ve bu konudaki yürütme emrine karşılık resmi bir açıklama yayınlayan TikTok, ABD’deki payını bir Amerikan şirketine satma fikrine de açık olduklarını ifade etmişti.

Twitter, TikTok’u alabilir tiktok

Donald Trump yönetimi, TikTok’u ABD’li kullanıcıların verilerini Çin Hükümeti’ne vermekle ve ulusal güvenliğe tehdit oluşturmakla kabahatlamıştı. TikTok ise bu iddialara sert bir halde karşı çıkmış ve alınan sonucun dayanağı olmadığını ifade etmişti.

İLGİLİ HABER


Ortalık Karışır: CIA, Çin’in TikTok Verilerine Eriştiğine Dair aslabir Kanıt Bulamadığını ifade ettiThe Wall Street Journal’ın haberine gore Twitter da TikTok’un ABD operasyonlarını satın alma amacıyla masaya oturmaya hazırlanıyor. Microsoft’un bu hisselerde gözü olsa da Twitter’ın göreceli olarak daha küçük olması, antitröst sorunu yaşamalarına engel olabilecek ve işlerini kolaylaştıracaktır.

Öte yandan Twitter’ın Microsoft kadar büyük miktarlar ödeyemeyeceği de biliniyor. Bu da niçin doğrudan TikTok’un kendisini değil de sadece kısmi bir organizasyonunu satın almak istediklerine dair bir açıklama oluşturuyor.

Her ne kadar ByteDance’in kiminle anlaşacağı hemen hemen belli olmasa da çok kısa bir süre içinde nihai kararı öğreneceğiz şeklinde duruyor. ABD Başkanı Donald Trump, anlaşmanın 15 Eylül’den önce gerçekleştirilmesini istediğini söylemişti.

Dünyanın dört bir yanında, özellikle de gençler arasında çok popüler olan TikTok’un ABD’de kabaca 100 milyon kullanıcısı bulunuyor. En çok 1 dakikalık kısa videolar çekilebilen platform, özellikle ortaya çıkan akımlarla viral oluyor. ABD’li yetkililerin aldığı kararların platformun bu büyümesine ve popülerliğine iyi mi tesir edeceğini ise hep beraber göreceğiz. O zamana kadar platform, TV uygulaması gibi yeni ürünlerle yerini sağlama almaya çalışıyor.

Next Post

GÜVENLİK Uzmanlar dan şoke eden Snapdragon uyarması:

Pts Ağu 10 , 2020
Qualcomm Snapdragon işlemcili Android akıllı telefonlar için endişelendiren bir haber geldi. Check Point isimli bir güvenlik firmasının uzmanları, yapmış oldukları araştırmalar sonucunda Snapdragon işlemcili Android akıllı telefonların açıklardan dolayı casusluk aracına dönüşebildiğini açıkladı. Uzmanlara bakılırsa açıklardan etkilenebilecek akıllı telefon sayısı 1 milyardan fazla. Qualcomm Snapdragon işlemciler, Android dünyasında fazlaca popülerler. […]
GÜVENLİK